Осіння рапсодія трускавецького кінофестивалю

«Гeтьмaн» — укрaїнський істoрикo-дрaмaтичний фільм, щo рoзпoвідaє прo трaгічну любoв гeтьмaнa Бoгдaнa Xмeльницькoгo дo мoлoдoї пoльки Гeлeни Чaплинськoї.
  
Фільм знімaвся в Укрaїні, Грузії, Фрaнції тa Eстoнії. Aвтoр фільму – В’ячeслaв Бігун, урoджeнeць Тячeвa. Дoля пaні Лесі розкривається на фоні історичних подій. В основі фільму – автобіографічна оповідь самої пані Лесі. «Серце мами Гонгадзе».
Створення в Україні фільмкомісій на закордонний зразок – один із найперспективніших напрямів розвитку регіонів у питаннях культури, туризму, а відповідно, й економіки. За визначенням, фільмкомісії – це неприбуткові організації, створені для просування країни або певного регіону як міжнародної і національної кіновиробничої бази. Загалом же, у світі працює близько 180 фільмкомісій, у Європі – 27. Фільмкомісії надають різноманітні послуги для заохочення кінематографістів використовувати місцеві локації, послуги, потужності та персонал.
Творчі зустрічі, «круглі столи» з акторами та режисерами на кінофестивалі завжди доповнюють переглянуті фільми особливим розумінням і ставленням. Нехай усім щастить у житті й творчо мріється. Кінофестиваль «Корона Карпат» – це маленьке, коротке свято у курортному Трускавці. Тож за теплими днями і зливами Трускавецького кінофестивалю ще будемо довго сумувати.

Роз’їжджатись не хотілося нікому. Та тепла атмосфера, що панувала на кінофорумі, була створена завдяки зусиллям генерального директора кінофестивалю Олега Карпина, інших співучасників та друзів. Дякуємо за тепле ставлення.  Під сумні акорди осіннього проливного дощу завершувався 6-й Міжнародний Трускавецький кінофестиваль «Корона Карпат».

А в кінотеатрі «Злата» і «Народному домі» відбулися покази фільмів українського виробництва. Директор департаменту туризму і курортів Іван Ліптуга теж зауважив, що кіно та туризм тісно пов’язані. Проте відсутність маркетингових фахівців у цій галузі й неадаптованість нашого законодавства до всіх нагальних потреб кінематографа тягне нашу країну на останні місця у світовій кіноіндустрії. Участь у кінофестивальному воркшопі взяли представники п’ятнадцяти областей України (від працівників сфери культури до міських голів), а також представники МЗС, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Міністерства культури. Тож є сподівання на доладний підхід до справи.
Фільм «Гніздо горлиці» (українсько-італійський, драма) відтворює життєві проблеми та сімейні стосунки української жінки Дарини, що поїхала до Італії на заробітки. Гроші є, але руйнується сім’я і все інше…

Наймолодшим глядачам Віктор Андрієнко приготував анімаційний фільм «Микита Кожум’яка», який презентувався школярам Трускавця та вихованцям спеціалізованої школи для дітей з порушенням опорно-рухового апарату м. Борислав.
Й особливо важливо, щоб фільмкомісії були незалежними від влади, чиновників, режисерів, підприємців. Зокрема Андреа Рокко на власному італійському прикладі розповів про значення фільмкомісій та їхні ролі для активного розвитку туристичної сфери і популяризації регіонів, де відбувалися зйомки фільмів чи окремих сцен-епізодів. Протягом двох днів у конференц-залі «Mirotel» експерти Андреа Рокко (Італія), Мік Ретман (Великобританія), Давід Вашадзе (Грузія) та інші знайомили присутніх із поняттям фільмкомісії. Протягом трьох днів курортний Трускавець жив у світі кіно. Усі учасники виступів одноголосно наголошували на створенні фільмкомісій в різних куточках України, яка є малопізнаною, мальовничою, етнографічно-народною, історичною і тому особливо привабливою. Варто віднайти і показати місцеві локації, запропонувати їх для зйомок кінематографістам за кордоном, а інвестори знайдуться. Демонструвались чудові фільми українського та іноземного виробництва, а також відбувся воркшоп на тему «Створення та розвиток фільмкомісій в Україні».
6 жовтня драма «Осінні спогади» виходить на екрани кінотеатрів. Зйомки відбувались у Трускавці та в селах Дрогобицького району, зокрема, в селі Доброгостові. Це історія-трикутник кохання українського юнака-воїна, іранської біженки та місцевого скульптора. «Осінні спогади» – це перша міжнародна співпраця кінематографістів України — Ірану — Чехії, створена на запрошення та за підтримки Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» і Фільм-комісії «Прикарпаття».

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.